דפים

יום ראשון, 15 בנובמבר 2020

אוי כפרה עושה את נטפליקס: אמילי בפריז, פרק 8

מכירים את הגיבורות האלה בסדרות או בסרטים שממש מנסים לשכנע אותנו שהן מדהימות אבל בעצם הן לגמרי unremarkable, כמו למשל רורי גילמור או סרינה ון-דר וודסון?
אז אמילי בפריז.
היא כאילו איזו עילוי מקצועי ומשגע עם שיער מבריק ויכולת לגרום לכל הסובבים אותה להתאהב בה, למרות שבפועל היא קלולסית לחלוטין עם כישרון מרשים להסתבך בסיטואציות שקל מאוד היה להמנע מהן, צורך אינפנטילי באישור ואהדה מהוסבבים אותה, תסביך קארי ברדשו לעוס, וכישרון משחק שלא מגיע לקרסוליים של בני הבכור, בן השלוש וחצי. 

אם דחוף לכן לדעת בדיוק מה קרה בפרקים הקודמים, מצאו אותם פה. אם התיאור (המדויק) שלמעלה מספיק לכם, בואו נתחיל. 

אחרי ליל האמש מלא האלכוהול, אמילי מרגישה רע על המזמוז שלה עם השכן הלוהט (שהוא גם הבויפרנד של החברה שלה, קמיל) ומנסה להמנע מלהתקל בהם במדרגות הבניין. אז היא נועלת את מגפי הגוגו הרועשות ביותר שלה לרדת את כל 5 הקומות עד למטה. 

ולמרות שהיא הצליחה לחמוק מזוג האוהבים, אמילי מקבלת מקמיל הודעת טקסט שקמיל רוצה להפגש איתה לצהריים ולדבר איתה על משהו חשוב. ruh rohhh, תראו כמה אמילי חוששת מהלאנץ' והכינו את פסלון האמי:

אולי היית צריכה לחשוב על זה לפני שהתמזמזת עם השכן כששיחקת אותה שיכורה (ממש גרוע) אמילי!

אמילי מתבכיינת על כך למינדי בבית קפה, ונכון דיברנו בפתיח על הכוכבת הראשית שהיא למעשה קליפה יפה מבחוץ אך חלולה מבפנים? אז לבחורה הזאת תמיד יש חברה הכי טובה או סיידקיק שהיא פי אלף יותר מעניינת ומגניבה (ומשחקת טוב יותר ממנה): בלייר וולדורף, פריס גלר, מינדי:

וואלה אפילו קמיל יותר מעניינת מאמילי, וזה לא אומר מי יודע מה, כי הכותבים הפכו את קמיל לאיזו יפייפיה קלולסית על גבול ה-gullible, ונחשו מה? היא באמת לא חושדת בדבר! איזו הקלה!

היא בסך הכל רצתה להפגש עם אמילי (לבושה כמו מרגלת צרפתיה בסרט.. צרפתי) ולבקש ממנה שחברת סבואר (החברה בה אמילי עובדת) תייצג את כרם השמפניה של המשפחה שלה (אני יודעת שזה לא המונח הנכון). אמילי מסכימה בהתלהבות וכמובן שאני יושבת כאן וחושבת לעצמי: מי נתן לה את הסמכות לקבל לקוחות חדשים? היא צריכה לדבר על זה עם בוס ליידי סילבי שבדוק תשנא את הרעיון.

AND THAT SHE DOES
וואו זה כאילו כתבתי את התסריט. אמילי מוצאת את עצמה מול כיתת היורים המשרדית, כשבוס ליידי סילבי, ג'וליאן ולוק יורים עליה שאלות אודות היקב שהיא לא יודעת לענות עליהן, ואז יורדים עליה שהיא נותנת לחיי האהבה המסובכים שלה להכתיב לה את ההחלטות המקצועיות.
 Dude, she's just PITCHING you a client but whatever. אמילי כל כך מתבלבלת מהחקירה הצולבת שהיא צווחת בהיסטריה (בסגנון Don't Call Me Bucket Hat): 
WE DIDN'T HAVE SEX!!! 
וזה לא חינני. זה פשוט shrill ואני לא יודעת בעוד כמה התפרצויות ניורוטיות אני יכולה לעמוד. 
סילבי עונה לה שאולי כדאי שתז*יין קצת באמת, אולי זה יעשה לה טוב אבל בטח שכחתן שהיא שרפה את הויברטור שלה בשקע החשמל הפריזאי בפרק הראשון. אופסי. 

בערב, אמילי מצטרפת למינדי וחברותיה הסיניות שהגיעו מסין לפריז לעשות שופינג, להשתכר במועדון, ולהתלבש כמו גרסת היורו-טראש של "ברנדה וקלי עושות את הפרום". 

אמילי לובשת את גרסת 2020 לז'קט מהקליפ של Thriller (ואני ממש לא כועסת על זה) ואז הריץ' ביצ'ז מסין מתנהגות במועדון כמו 70% מהלוקחות שהיו לי כשמלצרתי במועדון הקלרה בשנת 2007.

יש חוויות שהשתיקה יפה להן אז בואו נדלג ישר לנסיעה של אמילי לבית משפחתה של קמיל,
 in an outfit that's been INFLUENCED by the actress from the last episode. 

בסוף גבריאל מחליט להצטרף ואמילי יושבת לו על הברכיים כל הנסיעה. ולא, זה לא משפר את מצב רוחו. הוא וקמיל are giving each other REAL ATTITUDES וקמיל מספרת בנונשלנטיות על אח שלה המוצלח שכנראה יצטרף אליהם לסופש. 100 שקל שהוא ואמילי מתאהבים/מ*דיינים וגבריאל יתעצבן מזה עוד יותר. 

כשהם מגיעים, אמילי יוצאת להסתובב בשאטו ונתקלת באבא של קמיל, כשהוא ערום של שפת הבריכה. היא כל כך נבוכה, הכינו את פסלון האמי!

אולי איתו היא תשכב בסוף? אולהלה סוף סוף משהו בלתי צפוי. 

אנוויי, אמא של קמיל מבקשת מגבריאל ומאמילי ללכת לשוק ולקנות מצרכים לארוחת הערב. אמילי מסרבת, והם מתוכחים ויכוח מיותר ביותר על החוקים הדבילים של אמילי בנוגע לאופן החברות ביניהם וזו כאילו סצינה שאמורה להדגים את הוייבים הנפיצים ביניהם אבל בעצם רק מדגימה בפעם האלף כמה נטולת הומור וזרימה אמילי הזאת:
Hot Neighbor: "Aren't you coming with me?"
Emily: "On a romantic bike ride to a picturesque country market? Great idea, why don't we just do it in the  barn?"
Hot Neighbor: "Oh, they don't have a barn here. The wine cellar is pretty nice, though"
Emily's face is ME when my ginger husband makes a bad dad joke:
Hot Neighbor: "I'm joking"
Emily: "Well I'm not laughing"
גם אני לא, כפרה, אבל מסיבות אחרות לגמרי. 

גבריאל הולך לשוק ואמילי נטולת ההומור העצמי הולכת לסיור ביקב המשפחה, מה שהסתבר להיות סיור מוצלח מאוד כי המדריך - לא אחר מאשר אח של קמיל - חתיך מאוד ואני כאמור שמתי כסף שהוא עומד להתאהב באמילי. 

אמא של קמיל, לעומת זאת, is not impressed. 

אמילי הפוצה יושבת עם כולם בארוחת הערב, מחמיאה על השמפניה וישר מברברת "I've got some marketing strategies I'd like to discuss" כי זה הדבר היחיד שהילדה הזאת מסוגלת להגיד, ובאלוהים שמישהו ישכר אותה או יפטר אותה כבר. כואבות לי העיניים מה-eyerolls וגם מהצילום המטושטש של ארוחת הערב הזאת, כמו הצילומי אופרות סבון שמורחים וזלין על עדשת המלצמה. 

ספיקינג אוף מצלמות, חייבים להזכיר לנו כמובן שאמילי היא אושיית אינסטוש אז ברגע מלא בcringe היא מבקשת מאחד מבני המשפחה לצלם אותה ואת קמיל ומעלה את התמונה עם המלל המקורי: שמפנייה בשמפיין! 

SHUT UP AND TAKE MY MONEY.


Meanwhile back in Paris, מינדי והחברות הסיניות שלה הולכות למועדון דראג קריוקי ומסתבר שהן חברות ממש טובות: הן מעודדות אותה לשיר! ולמרות השמלה הגרועה (אני שונאת את הקונספט של exposed boning) והשרשרת המוגזמת, היא מתגברת על הפחד ושרה בטירוף שלה. 

אמילי צופה בה בלייבסטרים ומתרגשת, אבל אז בורחת בבאסה מסיבות שאינן ברורות לי ואין לי כוח להעביר אחורה אז בואו נזרום. 
אז אמילי יושבת על שפת הבריכה באמצע הלילה, כשהיא לבושה בג'ינס סוודר comfy לאללה ו...עקבי סטילטו 12 ס"מ. סה"כ בחירת נעליים לגיטימית לחלוטין לטיול לילי בשאטו שכולו מרוצף אבנים ישנות.
 As one does. 

אניוויי, הנה מגיע אח של קמיל עם בקבוק שמפניה, and lays it on so thick, I'm guessing he's 23.
כי רק בחורים בני 23 יחשבו ש-ליין כזה עובד על מישהי:
Slick Little Brother: "I wondered where you're hiding".
Emily: "Not hiding, just couldn't sleep".
Slick Little Brother: "Because you heard everyone fighting in their rooms? Would you like a cup?"
Emily: "Ok, maybe I am hiding, a little".
Slick Little Brother: "I have a motor bike. Should we run away?"
Emily, always a buzzkill: "That's always a bad idea".
Slick Little Brother:" No? You ran away from home, now you live in Paris? Not bad."

אמילי המעבולה הזאת בטח חושבת שהוא רואה עמוק לתוך נשמתה (הרדודה). אבל הוא לא, הוא רק מנסה ל*יין. זה לא מפריע לאמילי לחוות הארה ובה היא מבינה שהיא דווקא כן ברחה מהחיים שלה בשיקגו, שהיו מאוד נחמדים אך מתוכננים מדי. היא אוזרת אומץ, ובעזרת עוד דרינק אחד קטן מתנפלת על אח של קמיל, שבדוק שהוא ילדון חסר ניסיון כי בסצינה הבאה הם במיטה והוא - איך נאמר? - משחזר את הסצינה ההיא מסקס והעיר הגדולה, שבה השושבין של הארי (שמתחתן עם שרלוט) "מארנב" את קרי וזה כל כך גרוע שנתפס לה הגב. 
אה, והיא גם התעוררה עם היקי מטורף על הצוואר. 

ומסתבר שהוא בכלל בן 17.

ו-אני נשבעת שאני לא ממציאה את זה - אמא של קמיל לוקחת את אמילי למשרד שלה ודורשת לדעת האם הבן הקטין שלה הוא מאהב טוב. "אני דואגת לעתיד ילדיי," היא מסבירה, ואני לא מצליחה אפילו לצחקק כמה שזה דבילי. 

לאחר שאמא של קמיל נרגעה שבעלה - המאהב המשובח אך הגבר חסר תועלת - הצליח להעביר משהו טוב לילדו הצעיר, הן מתפנות לדבר ביזנס: היקב נתקע עם עודפים גדולים שחייבים להמכר, ולאמילי יש תכנית! לפתוח לייבל של שמפניות להשפרצה בלבד וכאמור, אני עדיין בטראומות מהקלרה שאני מעדיפה להשאיר לפסיכולוגית שלי להתמודד איתן אז קבלו תמונה של מינדי וחברותיה הסיניות העשירות להמחשה:

אמא של קמיל כל כך מתרשמת מאמילי המשווקת הגאונה בדורה שהיא אשכרה פולטת אנחת השתאות ואמילי מרוצה מעצמה, הכינו את הפסלון:

הפרק מסתיים בסצינה שבה השלישיה (אמילי, קמיל וגבריאל השכן) מעמיסים את האוטו לנסוע בחזרה לפריז. אמילי עדיין מתפדחת ששכבה עם האח הקטין של קמיל. "אני כל כך מתביישת", היא אומרת לקמיל, 
and honestly? you should be honey, but not because you screwed a minor, but because of your outfit. Damn, even my husband turned his head and asked: "what the F is that girl wearing??" 

וזה מגיע מג'ינג'י שעדיין לובש חולצות מסלול מהצבא כשהוא לא בשיחות זום. 

תחשבי על זה, בובה. 

-------

האם אמילי תקום בבוקר למחרת עם גב תפוס ומגבלת תזוזה חמורה? 
האם בוס ליידי ושאר צוות סבואר יצחקו לה על ההיקי, אמן? 
והאם אנו צפויים לראות פרקים שלמים בהם מלצריות מוכרות בקבוקי שמפניה לרבני פריז הצעירים על מנת שישפריצו אותם על חוגגות במועדון (שואלת עבור חברה מ-2008)?

זאת ועוד, בפרקים הבאים של אמילי בפריז.

סרקינשוטס מתוך האתר: https://netflix.homeofthenutty.com/


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה