דפים

יום רביעי, 21 באוקטובר 2020

אוי כפרה עושה את נטפליקס: אמילי בפריז, פרק 6

 אז מה היה לנו עד עכשיו?

אמילי עברה לפריז ועובדת מצטיינת בחברה המנוהלת על ידי בוסית קטנונית שלא רוצה להרוויח כסף מרוב קנאה. היא נדלקה על השכן הלוהט מלמטה, והתחושה היא הדדית אבל הוא הבנזוג של קמיל, חברה חדשה של אמילי שאני מבטוחה שתתחיל איתה גם היא. בכלל, כולם מתחילים עם אמילי כי היא מהממת, מוצלחת ובעיקר צנועה. כל כך צנועה שהיא מתכחשת לטייטל ה"משפיענית אינסטוש" שניתן לה, אבל גם מספיק בת-דורה בכדי להיות מכורה לחשבון שלה. יש לה חברה עם daddy issues בשם מינדי ואהבה גדולה לחולצות בטן וחצאיות גבוהות, clashing prints, כובעי טמבל, ומעילים משגעים. Also, she can't act to save her life. 

Nailed the recap. 

שנתחיל?


בפרק הראשון של העונה, אמילי שורפת את הויברטור שלה כי היא מחברת אותו לחשמל מבלי לבדוק את המתח ועכשיו היא חרמנית ועייפה. עייפה כי היא שומעת את השכן הלוהט וקמיל מ*דיינים כל הלילה. היא מקטרת על כך למינדי בבוקר לממחרת בעודה לובשת שרשרת פנינים של שאנל. מידני בכלל יצאה לצפות המירוצי הסוסים של ה-Kentucky Derby:

מינדי מספרת לאמילי (למה רק עכשיו? עד עכשיו, למשך כל החברות הקצרה שלכן עסקתן רק באמילי?) את סיפור הרקע שלה: אבא שלה עשיר בטירוף (מלך הריצ'רצ'ים של סין), הוא מת שתחזור לסין ותכנס למסלול חיים שהוא מכתיב לה אבל היא מסרבת כי (א) היא אוהבת את פריז (ב) היא בורחת מהעבר שלה כמתמודדת בכוכב נולד הסיני, בו היא עשתה פדיחות מול כל הרפובליקה. 

ואם כבר בעיניי מוסיקה עסקינן, אנ יודעת שכבר אמרתי את זה אבל מוסיקת המעברים בין סצינה לסצינה שייכת לז'אנר תכניות הריאליטי. לא היה שווה להשקיע קצת באיתור אומנים צרפתיים חדשים למשל ולהעניק להם את החשיפה הזאת? אולי היה שווה לקחת לטובת העניין טיפל'ה מתקציב האקססוריז עבור זה. 

Because, SO MANY ACCESORIES 

also, בוס ליידי סילבי כרגע אמרה לאמילי שהם הולכים לפגישה בסטודיו של איזה מעצב ואמילי צריכה פשוט להיעלם ולא להפגין נוכחות והתגובה של אמילי היא פשוט לצחקק בחביבות כאילו היא אומרת לעצמה "חה חה סילבי הזאת כל כך משעשעמת בסוף היא עוד תאהב אותי". 

אבל העניין הוא שסילבי איננה משעשעת. ההתנהגות שלה היא workplace abuse ואין שום סיבה לנרמל את זה. 

בסטודיו של פייר, המעצב בוחן את סילבי, ג'וליאן ואמילי וכל אחד אמור להרעיף עליו דברי חנופה. סילבה מפגיזה עם ירך אנג'ילנה, 

ג'וליאן מגמגם שטויות ואמילי לא יודעת מה להגיד, היא כל כך flustered ומשחקת כל כך גרוע ומוגזם שאני מזדהה עם פייר ועם פרצוף הגועל שעולה על פניו (במיוחר כשהיא אומרת שהיצירות שלו הן כמו ממתקים והיא יכולה לאכול אותן, and honey, we all know you don't eat anything)

naughty puppy. 

בסוף הוא קולט את התיק של אמילי ומגרש אותן מהסטוידו שלו תוך כדי שהוא קורא לאמילי Basic Bitch, וכפרה, אני הכרזתי על זה כבר בתקציר פרק 1 אז מבחינתי סיכמנו את הסדרה יפה ואפשר להעביר ערוץ. 

אמילי מזועזעת ומובכת, הכינו את פסלון האמי:


בערב, אמילי יושבת לבדה בבית קפה ומתאבסת על החיים ועל מחזיק הפתחות שלה כשהבחור החתיך לידה מדבר אנגלית מושלמת וגם (אתם לא תאמינו!) מתחיל איתה. כבר אמרתי שאמילי חרמנית? אמילי חרמנית:

בסצינה הבאה אמילי וה-פאק בוי תומא טורפים אחד את השניה עם כל כך מעט כימיה מינית שבאמת שמגיע לה פסלון, ולא רק על הפרצוף המבולבל כאילו אף פעם לא ירדו לה, וקולות הפייק אורגזמה שהכי מגיע לה עבורם אמי:

And straight out of the Carrie Bradshaw playbook of having safe-for-TV sex, she leaves on her PARIS PRINT bra AND her Chanel necklace.

פאק בוי תומא שאנחנו יודעים שהוא ממש חכם בגלל המשקפיים שלו, is pretentious f*ck ומבקש לראות את הספרים של אמילי, כי יש לו חוק שהוא לא שוכב עם בנות שאין להן ספרים בדירה. אמילי מתעקשת שהיא הורידה את כל הספרים שלה לאייפד כי הם היו כבדים מדי לשלוח משיקגו אז הוא מבקש לראות את האייפד שלה בכדי שיוכל לעשות איתה שוב אהבה.

 I shit you not, זה מה שהכותבים חושבים שנחשב לרומנטי ומתכתב עם הפנטזיות של צופות הסדרה. החלחלה ממשיכה (ולא רק מהכובע של אמילי שבדוק מטרתו היא להוריד לו את החשק לשכב איתה שוב):

אמילי: "אתה בטוח שאתה לא רוצה להתקלח אצלי?"

תומא: "אני לא רוצה לשטוף את הריח שלך ממני עדיין." this is bordering creepy stalker territory וכמובן שהוא מבקש לפגוש אותה שוב הערב, כי כל הדברים הטובים \ לא אמינים קוראים לאמילי. כשהוא הולך ומשאיר אותנו עם ההדפסים הלא תואמים של אמילי, 

...מגיעה קמיל שאומרת לה ששמעה אותה גומרת פעמיים אתמול בלילה ואמילי כולה מתחסדת כאילו היא לא מעריצה את קארי ברדשו, וכשקמיל מסבירה לה שבצרתפתית קוראים לאורגזמות "מתות קטנות" כי כל כך טוב לך שאת מתה ואז נולדת בן-אדם חדש, אמילי ממש שוקלת את העניין, הכינו את האמי:


אמילי is riding her sex high all the way to the office, שם היא מגלה שבוס ליידי סילבי העיפה אותה מחשבונות לקוחות היוקרה שלהם ובגדול, מהמשרד כולו בגלל שהיא עצבנה את המעצב שקרא לה בייסיק ביץ'. הגאון הזה שקלט אותה בשנייה, הוא לקוח החלומות של סילבי ואמילי הרסה את זה. אני סולחת לה על זה, כי בעודה עסוקה בקבלת החלטות ניהוליות מפוקפקות ביותר, היא לבושה כמו שטן מהמם. 

אמילי, אגב, כל כך מושלמת בכל דבר שהיא מצליחה to avoid bucket hat hair וזה אולי הדבר הכי לא מציאותי בסדרה - וזה אומר הרבה. 


אמילי כולה כזה, אוי לא, מה אעשה? עם פרצוף מתוסכל (הכינו את הפסלון) ואני מתערבת אתכם שהיא תלך לשכנע את פייר לחתום איתם, היא תציל את המצב, והוא יכריז עליה בתור.... מה שזה לא יהיה שהוא ההיפך מבייסיק ביץ' 


מינדי ואמילי נפגשות על ספסל בפארק, ובעוד שאמילי מזועזעת מהשימוש של מינדי במילה פוסי (מה, את בת 12?), מינדי עסוקה בלהיראות חמוד ביותר. אני חושבת שאני מתחילה לאהוב אותה, ונראה לי שהיא שחקנית הרבה יותר טובה מהשורות שהיא נאלצת להקריא, ומהשחקנית שאמורה לתת לה קונטרא. 

I am not endorsing the belt with this outfit but Patricia Field loves belts. Also, and unrelated, girl's got pipes. 

אמילי התרשמה מאוד מהשירה שלה, תראו:


בערב, תומא, הפאק בוי הקריפי שממש - אבל ממש רוצה להכנס למכנסים של אמילי ולהקריא לה שירה בזמן שהוא שם, מגיע לאסוף אותה לדייט (היא דיי משכנעת אותו לצאת ולא לעלות אליה ישר הביתה and haven't we all found ourselves on a date with a guy like that? That's so gross) ובזמן שהוא משתכנע ("עדיף שיהיה משהו לחכות לו, בכל מקרה" איכס אמילי תזרקי אותו), מי יוצא מהבניין אם לא השכן הלוהט וקמיל! קמיל נראית פגז, כמו גיבורת סרט פילם-נואר שיסתבר בסופו שהיא הרוצחת. אמילי לעומתה נראית כמו חוטב עצים עם שיער קופצני. 


אתם לא תאמינו למה שקורה עכשיו: הם יוצאים לדאבל דייט! בחיים לא הייתי חושבת על זה. במהלך הדייט פאק בוי תומא מדגים את רמות הדושיות ההיסטריות שלו באופן שאפילו קמיל, שהיא חמודה אבל ממש טיפשונת אוהבת אדם, מגלגלת עיניים ולהזכירכם, זו החברה שמוצאת באמילי עניין. 

כולם חושבים שתומא דושבג אמיתי, and honestly, what can you expect from a guy who recited poetry to our heroine while in bed? אמילי ותומא חוזרים מהדייט ומתנהלים בדירה שלה כמו זוג נשוי כבר 14 שנה שהלהט והכיף שב"ביחד" הוחלף בבינג' אפור בנטפליקס. כמובן שהוא טוען שגבריאל לא אוהב אותו כי הוא מקנא בכך שהוא עם אמילי, אמילי מתחכשת ואז הם מ*דיינים כי משום מה כל הערב הזה עשה להם חשק. 

בבוקר למחרת, בעודה לופתת בכוס הסטראבקס הממש לא בייסיק שלה (מה מצב הסטארבקס בפריז, מישהו יודע?), 

היא נתקלת ברחוב בכרזה לבלט "אגם הברבורים" וחווה lightbulb moment כל כך משמעותי שהיא שוכחת שהבוס ליידי שונאת אותה וכשסילבי נכנסת למשרד היא מברכת אותה ב- hey girl! וזה פשוט מצייר אותה עוד יותר כמו כלבלב רעב לאהבה. 

בואו נתעכב על האאוטפיט:

החצאית היא קצת סבנטיז, הז'קט קצת אייטיז והגולף קצת ניינטיז. סה"כ יש כאן הרבה אמילי. 

אמילי מציעה לבוס ליידי שילכו ביחד לערב הבכורה של הבלט לחזר אחר המעצב פייר קרדו. סילבי מסרבת אבל אמילי לא אומרת נואש! היא מזמינה את פאק-בוי תומא שכמובן מסכים. אמילי מרוצה מאוד, הכינו את פסלון האמי:

חכו שתראו מה היא לבשה לבלט. אאוטפיט over the top השואב השראה גם מאודרי הפבורן ב"מצחיקונת" וגם מנטלי פורטמן ב"ברבור שחור". 

כפרה, את הולכת לצפות בבלט, לא לרקוד בו, בואי. 

גם גבריאל השכן הלוהט is unimpressed..... with Emily's date ואומר לה את דעתו על תומא: "הוא סנוב. אידיוט שמסווה את עצמו כאינטלקטואל. אני מכיר את הטיפוס. אולי את לא מזהה כי את לא מפריז..." אמילי עונה משהו מגעיל בחזרה אבל מי מקשיב לה בכלל? לא צריך להיות מפריז בכדי לקלוט שהפאק-בוי הוא לוזר מוחלט. יש כאלה בכל הגלובוס. 

Let's see some more cosplay porn:

אמילי נפגשת עם תומא בהיכל הבלטץ הוא מחמיא לה על השמלה, אך טורח לציין שהיא נראית אפילו עוד יותר טוב בלעדיה. אלוהים, איך יש לה סבלנות לחרמן הזה? ובכן, עם החרמנות שלו היא מתמודדת יופי. את ההתנשאות שלו היא מגלה רק עכשיו, בעזרת הכתיבה העצלנית בתבל:

"יש רק בעיה אחת", הוא אומר לה. "ידעת שמציגים את אגם הברבורים הערב? זו בדיחה? .. אגם הברבורים זה לתיירים." אמילי לא מוותרת ומסבירה לו שהיא רוצה לדבר אם מעצב התלבושות (לא גילית לו את התכנית שלך לפני שנפגשתם?) והוא כזה, עככשיו אני צריך לסבול את כל השיט הזה רק בשביל שתוכלי לחזר אחר מעצב overrated ונפוח מעצמו ואמילי, סוף סוף, חווה lightbulb moment נוסף:

Ohmygod you ARE a snob!

הוא ממשיך להיות דביל ואז בסוף עוד מנסה לשכנע אותה שהוא יחכה לה עד אחרי הבלט וי*יין לה את הצורה אחר כך (תקצרתי) והיא כזה, ת*יין את זה, פאק בוי (תקצרתי):


מזל שאמילי מצליחה לאתר את פייר המעצב ומתוודה לפניו שאכן, היא בייסיק ביץ' עם חרא של טעם באקססוריז (היא אומרת את כל זה עם שרשרת על השיער, כן? גם בפריז זה מוגזם ברמות). 

לא באמת אני צורחת פה!!!!! 

My pop culture references are so on point, I feel so validated: 

היא מסבירה למעצב שהיא רכשה את מחזיק המפתחות של פריז - ההוא שהוא כל כך תיעב) כי היא וחברותיה גדול על הסדרה "גוסיפ גירל" והיא היתה כל כך מושפעת מסרינה ון-דר וודסן ורצתה להיות ולהתלבש כמותה אבל כל שיכלה להרשות לעצמה היה מחזיק מפתחות של מעצבים מחנות אאוטלט כלשהי בשום מקום "... וכן, כנראה שזה הופך אותי לבייסיק ביץ'" וכפרה עליך, מה שהופך אותך לבייסיק ביץ' זה שהערצת את הגוסיפ גירל הלא נכונה כי כל בחורה שמבינה עניין בחיים לא היתה בוחרת את סרינה ון-דר וודסן על פני בלייר וולדורף (Babi, fight me on this). 

היא ממשיכה לחפור לו שמבלי בייסיק ביצ'ז כמותה, שמעריצות מעצבים ומתות לפיסה מעיצוביהם ולו הקטנה ביותר, מעצבים כמותו לא היו אופנתיים. והוא עונה לה את התשובה היחידה שמתקבלת פה: 

"אני לא מאמין שבסוף דן היה גוסיפ גירל". Same dude, same. 

בבוקר למחרת אמילי מכינה קפה במשרד with the only outfit I can actually relate to, כשבוס ליידי סילבי ניגשת אליה ומדווחת שהתקשרו מהמשרד של פייר, הוא רוצה להפגש עמם ודורש שגוסיפ גירל תהיה שם. 

Boss Lady:" I don't know how you did it, I don't want to know. But I need you to be... less" 

ואני חושבת שזה אולי המשפט שהכי התחברתי אליו בכל 6 הפרקים של החרא הזה. אבל אמילי ממשיכה להיות גור כלבלבים מתרגש, הכינו את הפסלון: 

Emily: "How about you do you and I do me?"

Boss Lady: "How about a one way ticket to Chicago?"

כן, סילבי אני מתחננת. שלחי את אמילי חזרה לשיקגו ותגאלי אותנו מיסורינו. 


האם סילבי תגדל ביצים ותשלח את אמילי חזרה הביתה?

האם אמילי תצליח להתחרמן ללא ציטוטי שירה בינונית? 

ולכמה כובעי טמבל אנחנו צריכים להכין את עצמנו כי אני לא חושבת שאני יכולה להחזיק עוד הרבה?

כל זאת ועוד בפרקים הבאים של אמילי בפריז.


פספסתם פרק? כל התקצירים של אמילי בפריז נמצאים כאן!


סקרינשוטים מהאתר: https://netflix.homeofthenutty.com/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה