דפים

יום שלישי, 13 באוקטובר 2020

אוי כפרה עושה את נטפליקס: אמילי בפריז, פרק 4

 פספסתם את הפרקים הקודמים? קראו התקצירים של פרק 1, פרק 2 ופרק 3 ותחזרו. 

למי שמתעצל, אמילי היא אמריקאית תמימה ורומנטית שעברה לחיות בפריז, ועכשיו נאלצת להתמודד עם החיים האמיתיים: בוסית ששונאת אותה, קולגה בדרגת הנהלה שמטריד אותה מינית במשרד, תקציב מחיה זעום (שקר, היא כל היום בבגדי מעצבים, זה מאוד מבלבל) ובדידות. כן, אמילי מחפשת חברות. יש לה את מינדי חובבת שרשראות הקולר ויש לה את השכן הלוהט מלמטה שהתוודה בפניה שהוא מחבב אותה. 

שנמשיך?

אמילי מתחברת עם בחורה חביבה בשם קמיל, ואני מבינה למה קמיל ניגשה בכלל לדבר איתה בדוכן בפרחים: המעיל של אמילי משהו משהו. רואים? אני גם יודעת להחמיא כשצריך. 

קמיל מזמינה את אמילי להשקת תערוכה בגלריה שהיא עובדת בה וכשהן נפרדות לשלום הן בטעות מתנשקות - אויש הנשיקות הצרפתיות האלה בעת פרידה כל כך מבלבלות, הי הי הי. תראו כמה אמילי מבולבלת, הכינו את פסלון האמי:


כשהיא מגיעה הביתה היא מגייסת את עזרתו של השכן החתיך להרים לדירתה את הארגזים של החפצים שלה שהגיעו מאמריקה. אתם לא תאמינו מה יש בארגזים האלה

נתעלם מהמגזינים. אוי לא! נשברה לה חמאת הבוטנים! השכן שלה הוא שף ועל מנת להוכיח לה שהיא יכולה לחיות ללא חמאת בוטנים של Trader Joes (ברור. זה לא יהיה ג'יף או סקיפי, כי אמילי היא בייסיק ביץ') מכין לה חביתה. כן כן, חביתה. ביצה, מלח פלפל ואמילי -  שגדלה כל חייה על אוכל אמריקאי ולכן לא נאשים אותה בזה, מתענגת כאילו הוא מינמום הכין לה פיתה פנדה עם יד אחת קשורה מאחורי הגב. היא מסיימת את הביצה ומספרת על עצמה שהיא מאז ומתמיד היתה סופר ממושמעת ועם המון חוקים (ספויילר: היא הולכת לגלות את הכיף שבלשבור אותם במסע משנה חיים בפריז, איך אני?) והוא כזה, אני לא שוטף מחבתות לעולם, בגלל זה האוכל שלי טעים, ועם המחשבה המלבבת הזאת, ומכיוון שהמתח המיני ביניהם כל כך... נוכח (חי חי אמילי אפילו אמרה "נקניקיה"! אמילי הולכת לעבודה.

לא ברור מתי הספיקה להתלבש כאילו היא בדרך לסטודיו 54 אבל הקולגה שלה לבוש פגז. ג'וליאן מספר לאמילי שגאווין רוסדייל נמצא במשרד של בוס ליידי ברגע זה ממש, והם בעיצומו של ריב נוראי. בוס ליידי נעלבת ממנו כי היא קנאית ויש לו wandering eye (פרשנות שלי) וגאווין מאיים לעזוב את החברה, ואז מתנהלים בין אמילי לג'וליאן חילופי הדברים המתוחכמים הבאים:

Emily, because it's her job to stick her nose into everything: "Oh God, I have to do something!"
Julian, wagging his finger: "No no no, the last thing she needs is you riding on his perfume bottle"

ומה אני אגיד לכם. "לרכב על בקבוק הבושם שלו"  is a good euphemism as any for riding his d*ck and I give up on this dumb show. 

אמילי דוהרת להציל את המצב: היא אומרת לאנטוון שהיא הולכת לפגוש איזה מלונאי הערב למכור לו את הרעיון של בוס ליידי סילבי שהוא ירקח בושם במיוחד עבור רשת המלונות שלו. בוס ליידי מתרשמת מהתושייה של אמילי (אל תדאגו, זה לא יחזיק הרבה).


גאווין רוסדייל מפשיט אותה עם העיניים שלו, ואמילי מגישה לבוסית זר פרחים שהיא קנתה לה כי זו בדיוק הדרך להתחנף לבוסית ששונאת אותך. בדיוק זה. לא למשל... להצטיין בעבודה שלך, או לתפקד מעבר למצופה. לא, אני בעד שתביאי לאישה שלא סובלת אותך פרחים משום מקום., מלווים בפרצוף הזה, הכינו את פסלון האמי:

אוקי אוקי, צחקתי בקול רם, כי בסצינה הבאה בוס ליידי זורקת את הפרחים חזרה על אמילי והיא כזה, הרעיון שלך גרוע, אני לא צריכה שתצילי אותי, ואני חושדת שהלנז'רי שקיבלת בפרק הקודם מהחנות לה-פרלה היא מהבויפרנד הנשוי שלי. ואמילי כזה, שומעת? החבר הנשוי שלך מטרדין ובמקום לקנא בי, תפנימי שזה ממש דוחה ולא לעניין שהוא משאיר לי לנז'רי על השולחן, וזה עוד יותר דוחה שאת מזהה שזה כנראה ממנו, שיגוון קצת במתנות לפילגשות שלו, איכס. 

אוקי, היא לא באמת אמרה את זה, היא פשוט שיקרה ואמרה שזה מחבר חדש בשם גבריאל ואני דפקתי את הראש במקלדת. 

לוק וג'וליאן לא קונים את זה. בארוחת צהריים הם מזהירים את אמילי שתפסיק לייצר דרמות בין אנטוון לסילבי, או כפי שהם ניסחו את זה: 

 "It's one thing to cheat on your wife with a mistress. It's another thing to cheat on your mistress with a young American."

אבל אמילי או עסוקה בלהכחיש, או לא מקשיבה בכלל כי היא דרכה בקקי (הם הופכים את זה לפאנץ' לא מצחיק) והיא ממש סובלת מהריח, תראו והכינו את פסלון האמי:


באותו הערב, אמילי ומינדי הולכות לערב ההשקה בגלריה של קמיל, הבלונדינית ש"התנשקה" עם אמילי בפתחית הפרק. בדרך, הן מנהלות דיון על גאווין רוסדייל, ומינדי אומרת לה שתכל'ס מה איכפת לה להיות ה side chick #2 של גאווין רוסדייל אם הוא יוציא אותה למסעדות ויקנה לה שמלות ולנז'רי. אמילי is a dull prude וכולה מזדעזעת ומינדי מנחיתה את הפאנץ': "אז תני לי את הטלפון שלו, אני אצא איתו". עכשיו, אתם בטח מדמיינים את זה נאמר עם חיוך וקריצה שובבה, נניח כמו שהיתה אומרת את זה סמנת'ה ב"סקס והעיר הגדולה". רק שאנחנו לא ב"סקס והעיר הגדולה", אנחנו בסדרת קומדיה שלא יודעת להצחיק, בטח לא הומור מרומז ושנון. 

Also, even Samantha would never be caught wearing this snake print middle aged rich divorce' outfit.

בגלריה, נזרקת לחלל האוויר האפשרות שקמיל התחילה עם אמילי, כי כולם הרי מתאהבים באמילי, ואז קמיל מפגישה את אמילי עם המלונאי הצעיר (ההוא מהמזימה להשאיר את אנטוון כלקוח בחברה להתרשם ממנה עוד יותר ולהתחיל איתה שוב ושוב) שגם הוא משיקגו (שיואו מה הסיכוי) ו- תנו לי לנחש, גם הוא יתחיל עוד שנייה עם אמילי. 

אוקי, לא עוד שנייה, קודם כל הוא משועמם ממנה (SAME DUDE), אבל אז היא כמובן מרשימה אותו בטירוף עם היכולות הסטוקריות שלה לזכור כל מילה שאמר בראיונות בעשר השנים האחרונות (אחי, ברח) ואז עושה לו elevator pitch כל כך מוצלח שהוא כזה, אוקי, יש לך עד מחר להרשים אותי, ואז יש 5 שניות שלמות, שזה מלא זמן, בהן אמילי פשוט עושה פרצופים מבסוטים לעצמה וזה אמור לשכנע את מצביעי האמי, הכינו את הפסלון:

בבוקר למחרת המלונאי מגיע למשרד הפרסום וכולם מחכים לו בקבלה כמו חבורה של חובבנים שאין להם שום תיק לקוח אחר  לעבוד עליו. אמילי לובשת חליפה ורודה מאוד עם חולצת בטן, חצאית גבוהה ו...ניחשתם נכון - חגורת מותן. 

הוא מגיע, כולם מכרכרים סביבו בחוסר אלגנטיות ואני לא מצליחה להתרכז כי - 

למה כל הגברים פה כל כך סליזים? באמת שנייה, מישהי מתחרמנת ממה שקורה כאן? בא לי לשלוח את שניהם להתקלח ולהוריד מהם את השמן  לשיער. 

אניוויי, בוס ליידי סילבי מנסה לגנוב את תשומת הלב כי היא ילדה בת 12 ולא אשת עסקים מובילה בתחומה או משהו כזה, ואז (וסלחו לי על הצרפתית שלי):

Emily: "Randy Zimmer, this is Antoine Lumber, the proprietor and master nose of Maison Levaeu" 

She turns her head is all surprise to see Boss Lady with the worst acting ever: "Oh and this is the head of Saveur, Sylvie Grateu"

Andy Zimmer whose name better suited for a Broadway director, amiright? :"So, we've got the head and we've got the nose. What does that make you?

Barf. This makes me barf. 

Boss Lady Sylvie: "The Mouth?"

Luc, who nobody cares about: "I thought she was the legs" 

וזה אפילו לא מצחיק. what was the point of this?? תראו היא ממש כועסת, הכינו את פסלון האמי:


הם עושים למלונאי פיץ' זריז אבל הוא לא רוצה להתחייב  אז אמילי מציעה שילכו כולם לארוחת ערב להמשיך ולקשקש. בוס ליידי סילבי, במקום לקדם את העסק שלה ולבחור מסעדה טובה, מטילה את האחריות על הכתפיים של אמילי: "את המומחית להכל בפריז. אז תבצעי את ההזמנה, ותוודאי שלא נאכזב את ידידינו רנדי בערב הארון שלו כאן" כי אמיתי שיותר חשוב לה לנקום באמילי ולהוציא אותה קטנה מאשר לסגור עסקה ענקית ולהרוויח בוחטות. 

גאווין רוסדייל ניגש לאמילי ומודה לה על הרעיון שלה והיא עונה לו את המשפט הכי מרים להנחתה: 

Emily: "Thank you, we aim to please"

Antoine: "Thank you, that's good to know. Did my gift please you the other day?"

אמילי חשה אי נעימות מהכיוון אליו הולכת השיחה, הכינו את הפסלון:

היא מסבירה לו (בנחמדות אמריקאית מדי אם תשאלו אותי) שלא נוח לה עם זה (הידד!) ושהיא בדרך כלל לא מקבלת לנז'רי מגברים שהיא עובדת איתם, בטח לא נשואים, והוא עונה לה תשובה שכל גבר מתנשא שחושב שהוא יכול להסביר לאישה את המיניות שלה עצמה, עונה: "לא קניתי את זה עבורי, קניתי את זה עבורך. רציתי לגרום לך להרגיש סקסית ובעלת כוח. אישה נועזת שלא חוששת להשתלט על העולם.אפילו פריז". ואז הוא מתנצל שחצה את הגבולות שלה וההתנצלות הזו לא מספקת אותי כי יש ילדות בנות 14 שיצפו בזה ובאמת יחשבו שזה רומנטי. זה לא. זו הסגברה.

אז כולם הולכים לדינר, ובזמן שאמילי מסתבכת עם ההזמנה שלה, אנטוון מתחנף לסילבי שהביאה איתה את שסע הירך של אנג'לינה ג'ולי and is now unimpressed by Gavin Rossdale. 

כמובן שאמילי המפגרת (שהכל אצלה אמור להיות מתוקתק אבל הכותבים לא מצליחים להתחייב לתכונת אופי בסיסית בסדרה הזאת) מבלבלת בין התאריכים (הזמינה שולחן ל8 בנובמבר במקום ל11 באוגוסט) והיא והחליפה המונוכרומטית הורודה שלה מתקשרות לשכן השף הלוהט שמסתבר שהבישול שלו מתחרה בבישול המישלן של המסעדה שהן היו אמורים לאכול בה או משהו. 


ולמרות שאמילי לקחה כאן סיכון ענק על בסיס חביתה שהוא הכין לה פעם אחת, ארוחת הערב מצויינת קולינרית אבל כושלת ברמת המשחק והדיאלוג. כמובן שאנטוון מנסה לחגוג על כל הנערות: גם מתחיל עם אמילי בקטע דוחה (אפשר להפסיק לתרץ את זה כ"זו הדרך הפריזאית!" - no honey you're just a creep) וגם מנסה למשש את בוס ליידי מתחת לשולחן והיא מתעצבנת למרות שאם נהיה כנים שנייה, בדיוק בגלל זה she pulled an Angelina. היא במקביל עושה עיניים למלונאי ואמילי כל כך לא משכנעת עם כל ה-ooooh ו- ahhhh הכאילו מופתעים שלה. 

אבל בסוף, למרות שגבריאל השכן הלוהט "גר דירה מתחתי ואני לא רוצה לסבך עניינים" (מה מסובך בזה? את משלמת לו משכורת? את מתכננת לחיות שם לנצח? שחררי כפרה את נראית לי מזה צריכה איזה סטוץ), היא חוזרת למסעדה והיא והשכן מתנשקים נשיקה שנראה שהשחקנים היו צריכים לתרגל אותה די הרבה לפני כי כימיה אין שם. 

היא יוצאת מהמסעדה כולה מבסוטית מעצמה עד שהעיזה להתנשק עם מישהו (your tramp) ונתקלת בבוס ליידי מתחרמנת על איזה עץ עם גאווין רוסדייל, כי אין  לסילבי טיפה של כבוד עצמי. 


אמילי מתבאסת כי משום מה היא חשבה שכש-womanizer מתחיל איתך הוא באמת רוצה אותך ורק אותך. ואיך שהיא מסתובבת לעכל את מראה הלשון-בגרון של סילבי ואנטוון, היא נתקלת בקמיל! כמה נוח. אבל מסתבר שקמיל היא בכלל הגירלפרנד של השכן הלוהט ואני מודה שהייתי כל כך עסוקה בלשנוא את הכל פה שזה תפס אותי לא מוכנה למרות שזה אובייס ברמות קשות. 

לפחות התגובה של אמילי משכנעת, הכינו את פסלון האמי:


אמילי בפריז:1

מיכל והכפרה: 0


האם גבריאל יפרד מקמיל להיות עם אמילי בפרק 6 או פרק 9?
האם אמילי תלבש אי פעם מכנסיים? 
והאם הפרק הבא יהיה גשום וקודר כמו אמילי שבורת הלב? 
זאת ועוד בפרקים הבאים שם אמילי בפריז.

כל תקצירי אמילי בפריז נמצאים כאן. דפדפו והגיבו!

* סקרינשוטס נלקחו מהאתר: https://netflix.homeofthenutty.com/


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה