דפים

יום שבת, 10 באוקטובר 2020

אוי כפרה עושה את נטפליקס: אמילי בפריז, פרק 2

תקציר הפרק הקודם:

אמילי, גרסת 2020 הרדודה וחסרת המעוף של קארי ברדשו, עברה לחיות ולעבוד בפריז, במשרד שבו הקולגות שלה שונאים אותה כי היא כולה כזה, "אני מאמריקה, אני הישגית, יש לי מוטיבציה ואתם תאהבו אותי גם אם זה יהרוג אתכם בסוף". חיה בסרט רמה ג' הבחורה.

היא אנאלית, מוקפדת ומתוכננת בטירוף (אבל איכשהו לא ידעה שהשקעים החשמליים בפריז שונים מאלה בארה"ב), ובתת המודע שלה היא מחכה שהחיים יסחפו אותה להרפתקאות חדשות ומרגשות, ואם אפשר שהן יכללו את השכן החתיך שלה - מה טוב, למה הבויפרנד שלה מהבית סקסי בערך כמו קרואסון השוקולד של אתמול.

also, she dresses like she's cosplaying a Young Professional on a millennial budget and It. Is. Bad.

יאללה, נתחיל.אתם לא תאמינו, אבל לעומת שיקגו המצוחצחת, אף אחד לא מרים את הקקי של הכלב שלו בפריז, and as luck would have it, אמילי שלנו דרכה בחרא איך שהיא יצאה מהבית. תראו כמה היא מזועזעת, הכינו את פסלון האמי:

עכשיו, כותבי הסדרה ממש התאמצו להסביר לנו בפרק הראשון כמה אמילי בחורה ממש put together, אבל איכשהו, במקום לעלות למעלה ולשטוף את המגף שלה, אמילי עוצרת להעלות תמונת קקי לאינסטוש ואז הולכת למשרד. ואת עוד תוהה למה שונאים אותך כפרה? את מסריחה מקקי! וגם כי את לבושה כמו בחורה שמחזיקה את הביוגרפיה של קוקו שאנל על המדף עם הכי הרבה ניראות בבית אבל לא באמת טרחה לקרוא אותו אי פעם, כי אל אלוהים מה את לובשת.

Emily's boss is rightfully unimpressed

וכשהיא לבסוף נאלצת להזמין את אמילי לאיזו מסיבת השקה המתרחשת באותו הערב ואמילי שואלת אותה מה ללבוש, היא עונה בקרירות, "לא את זה" ואני חושבת שזו הפעם הראשונה שחייכתי, לא כי זה היה מצחיק או בלתי צפוי או משהו, אלא פשוט כי אמיתי, מה היא חשבה לעצמה כשיצאה ככה מהבית.


אז הערב מגיע, אמילי "מתנקה יפה" ולובשת לוק שמדיף ניחוחות של קארי ברדשו בפריז (עד מתי.)


אלא ש-אופס! מה דה פאק התיק הזה אמור להביע?

אני מניחה שזה אמור היה להיות זריקת רעננות ומודרניות ללוק שלה, אבל בפועל זה פשוט פרצוף אקרילי עם משקפי שמש. Her tacky purse keeps staring me and it's making me feel very uncomfortable.

enter אנטוון, מומחה בשמים והסיבה היחידה ששמתי לב למה הוא עושה בחיים היא כי הוא נראה כמו גאווין רוסדייל.
נכון? נכון??

אניווי, גאווין רוסדייל הוא נשוי רודף שמלות (מינדי החברה הסינית תסביר לאמילי מאוחר יותר שלכל גבר צרפתי יש פילגש ושזה קול ואשתו סביר להניח יודעת מזה וחיה עם זה בשלום כי גם לה יש מאהב) ובאופן מפתיע מפלרטט עם אמילי על מרפסת הצופה למגדל האייפל, למקרה שמישהו שכח שאמילי בפריז.

אמילי וגאווין רוסדייל מנהלים את השיחה הכי cringe worthy שבה הוא מתחיל איתה ב-וייבים ממש סליזים עטופים במבטא צרפתי סקסי והיא מתבלבלת מקסמיו ומריח הבושם המשכר. זה נראה ככה, הכינו את פסלון האמי:

ובחזרה למטרידן גאווין. he lays it on pretty thick, ואומר לה שטויות לא סקסיות בעליל כגון: "את צריכה למצוא לך בויפרנד צרפתי נחמד. הדרך הטובה ביותר ללמוד צרפתית היא במיטה." וגם הפנינה: "הבושם שלי מריח עליך כמו סקס יקר" ולזה היא עונה "עדיף מדייט זול" ואולי זה נשמע לכם כמו דיאלוג קולח ושנון אבל בפועל זה היה יבש ונטול הומור.

הוא ממשיך להטריל אותה בהטרדות מיניות במקום העבודה (it's a work function) והיא כולה כזה, SWOON, אני מתעלפת הוא כזה שרמנטי.

כמובן שהבוסית של אמילי is still unimpressed כי מסתבר שהיא הפילגש של גאווין רוסדייל והיא מקנאה באמילי שהמאהב הנשוי החלקלק שלה התחיל איתה. זה נראה ככה, כי כל הבעות הפנים של השחקנים בסדרה הזאת מאוד אקספרסיביות.

אני הולכת לנחש שזה לא יזרז את החברות ביניהן.
להיפך. היא מתבאסת שגאווין רוסדייל ביקש שאמילי תהיה בצוות תיק הלקוח שלו, וכנקמה, נותנת לה לעבוד על התיק המבאס במשרד כולו: נרות רפואיים נגד יובש בנרתיק בנשים מבוגרות. נשמע כיף, אבל לא לאמילי, אמילי מבואסת נורא. זה נראה ככה, הכינו את פסלון האמי:

ואולי בכלל זו פעולת נקמה נגד האאוטפיט שלה, שמיד נראה במלוא תפארתו. עכשיו אני סתם מדביקה תמונה בכדי להראות לכם ששם המשפחה של אמילי הוא קופר. כבר אמרתי שהכותבים של הסדרה מאוד מתוחכמים?

אמילי נפגשת עם מינדי (ברור שקוראים לה מינדי), ואנו מקבלים שוט ברור יותר של הלבוש של אמילי, שכולל - wait for it:


גופיית בטי בופ מצועצעת, ז'קאט bomber עם הציורים האלה מהאייטיז (sorry, I am extremely uncultured), וחצאית טול בצבע בז'. שנייה, אמרתם אייטיז? קבלו את מינדי.

הן התיישבו בבית קפה ולהלן השיחה ביניהן:
"Hey, so like, do you think we can parlay this part into a bigger role on a better TV show? I'm kind of worried this is as good as it's going to get for me."

"I don't know, I'm paid to be the perky know-it-all Asian friend, for comedic laughs and also diversity"

"Ohmygosh you ARE funny! Is our scene over yet? This polyester is really itchy" 

"Right?? let's CUT and get out of here"

אמילי מתבאסת על הסטייק שלה וקוראת לשף, שמסתבר שהוא השכן החתיך מהדירה למטה, ואחרי פלירטוט מגושם ולא חינני בעליל, מינדי נאלצת להקריא טסקטים דפוקים כמו "Yeah, try his meat, Emily" בעוד אמילי לועסת את הסטייק שרק לפני דקה ביקשה להחזיר למטבח.


בעיני עגל מתחנחנות אמילי אומרת שהסטייק רך וטוב, השף אומר להן "בון אפטיט", מינדי אומרת "I'd bon appetit him" ואז הן צוחקות וצוחקות במשך 7 שניות כאילו הן בחטיבת הביניים ולא בנות כמעט 30 (?) שכבר אמרו פעם את המילה "בולבול", ראו בולבול ועשו סקס עם גבר בחיים שלהן.


I should be getting paid for this, this is painful.
בבוקר שאחרי, אמילי יוצאת לשוק עם גופיית בטן מנוצות וקערת סלט על הראש (I see you market vendor, I feel you, I salute you), להתכונן לקראת הגעתו של הבויפרנד ש - הפתעה! - בסוף לא מגיע (אתם חייבים לי 100 שקל) ולמעשה נפרד ממנה בטלפון בדיאלוג הדרמטי הבא שכלל פרץ תנועות ידיים גרנדיוזיות שלא הובילו לשום מקום:

Boyfriend: "I'm sorry but I like our life in Chicago"

Emily: "This is Paris! Wait, are you not coming here, like ever?"

Idiot Boyfriend: "I think you should come home"

Dramatic Emily: "Or what? We're over? ...... you can stay in Chicago for the rest of your life, because this city is filled with love and romance and light and beauty and passion and sex which are clearly things that mean nothing to you".

Boyfriend fakes losing the phone connection, "Are you there? I think I lost you"

Heartbroken Emily: "Yeah, You did". 

Mic Drop. 

ככה נראית אמילי שבורת הלב, שהרגע נזרקה דרך הטלפון, הכינו את פסלון האמי:

בבוקר שלמחרת, נפתחו שערי שמיים, וגשם כבד שוטף את פריז. אמילי מעלה תמונה לאינסה עם הכיתוב: Paris is weeping וכפרה, גם אנחנו כי היא מופיעה לעבודה ככה:

באיזה עונה בשנה מתרחש הסיפור הזה?

וגם, וואו אמילי אוהבת חגורות מותן. ואת קארי ברדשו, כבר אמרנו? כי אמילי בוהה בקופסאות נרות הפושפוש שיושבות לה על השולחן, היא חשה inspired והמחשבות פשוט נשפכות ממנה. נראה מוכר? אני כמעט ושומעת את הקול המוכר ברקע... "I couldn't help but wonder"....

ומכיוון שאמילי האמריקאית הנאורה המציאה את החשיבה הפמיניסטית, היא מתרעמת על כך שהיא מגלה ש"וגינה" היא מילה בהטיית זכר בשפה הצרפתית. היא מעלה את זה לאינסטה ורצה להפגש עם מינדי, שבעצמה לבושה כמו ניצבת ב"יומני קארי" (are you detecting a theme here?)
הן יושבות על ספסל ומתנהלת ביניהן שיחה אולי העמוקה ביותר שהיתה בסדרה עד כה:

Emily: "Did you realized this city is built in circles? Like they deliberately designed it to confuse us."

Mindy: "It's an illogical culture but it's a beautiful one too. Better to just let it wash over you."

Emily: "But that's just it, I'm afraid I might drown..."

Me: Eyerolling very very hard.

בינתיים, בארמון האליזה, קרלה ברוני שולחת בוואטסאפ לבריז'יט מקרון ומראה לה את התמונה של נרות הפושפוש שפירסמה אמילי באינסטה (אני נשבעת שאני לא ממציאה את זה) עם ההצהרה שאף לו אישה צרפתייה אחת בכל צרפת, או לכל הפחות במחלקה ללימודי מגדר בסורבון, לא חשבה לפניה: הוגינה אינה זכר. מיסס מקרון עושה retweet, התמונה הופכת לויראלית, הקמפיין הצלחה היסטרית, הקולגות של אמילי מקבלות אותה בזרועות פתוחות והיא מז*יינת עם השכן, הסוף.

מה, לא? יש עוד 8 פרקים? אוקי. אז התמונה הופכת לויראלית, ולמרות שהבוסית שלה remains unimpressed,

שאר הקולגות שלה - GASP - מזמינים אותה לשבת איתם לארוחת צהריים.
היה שווה את זה.

האם אמילי תשתמש בעצמה בנרות הפושפוש?
האם היא תצליח להוריד עוד כמה שניות מזמן הריצה שלה?

והאם אי פעם נראה את מינדי ללא שרשרת קולר?

כל זאת ועוד בפרקים הבאים של אמילי בפריז.

סקרינשוטס מתוך האתר: https://netflix.homeofthenutty.com/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה