דפים

יום חמישי, 28 באוגוסט 2014

אוי כפרה האמי'ז: תנוחי

למי שלא עוקב: לנה דנהם, יוצרת "בנות", היא בחורה קשה לעיכול. 
כמו הסדרה פרי עטה, במבט ראשון היא עושה רושם של משב רוח רענן ונועז בנוף שמרני מוכר. אבל כשמסתכלים מקרוב מבינים שהבריזה - מבורכת ככל שתהיה - מגיעה ממאוורר קיר תעשייתי שמעיף כל כך הרבה אבק על הפרצוף שבא לך לנתק אותו מהחשמל. 
אוקי, לא האנלוגיה המוצלחת ביותר שלי. 
מה שאני מנסה להגיד הוא, שלנה - ותרגישו חופשי לעוף עלי אחר-כך - היא אכן שונה ופורצת דרך, אבל היא קצת מגזימה בחשיבותה העצמית. על אותו משקל, "בנות" היא באמת סדרה שונה בנוף הלעוס וה'אסתטי' של הוליווד, אבל היא ממש לא "הקול של הדור שלנו" כמו שאמרו עליה בהתחלה. כשבוחנים אותה מקרוב, מגלים ש"בנות"  היא בסהך הכל אוסף של ילדות בנות 20 מלאות בנפיחות עצמית שמתעסקות כל היום בחיים הצרים והשטחיים שלהן. 
וברור שאני רואה את זה.

לנה דנהם רוצה שנשנא את השמלה שהיא לבשה לאמי'ז. היא מתחננת שנלכלך עליה, בשביל שהיא תוכל להזין לעצמה את האגו בתור "שחקנית שונה, פורצת דרך ולא אנורקסית" ולתקוף בחזרה את כל המבקרים שלה, בטענה שהיא סופגת ביקורת כי היא לא עומדת בסטנדרטי-היופי של הוליווד. 
צילום: Getty
סורי כפרה. את סופגת ביקורת סתם כי את לבושה זוועה.
את לא נראית זוועה כי את "שמנה" (-בסטנדרטים הוליוודיים, בשונה מבחיים האמיתיים כמובן). את נראית זוועה כי את לובשת קסדה בצבע צהוב על הראש, ופיצוץ טול ורדרד מהמתניים ומטה שלא הייתי מאחלת לאף (אמא של) ילדת בת-מצווש. ומהמתניים ומעלה בחרת בחולצת-מדים של חדרניות במלון ליאונרדו-בוטיק שנרכשה ביונדרס והיא זועקת לך בדחיפות לאוורר את הצוואר ואת השחי. 
 צילום: Getty
העמידה השפופה שלך היא לא מחאה אנטי-הוליוודית, היא סתם תהרוס לך את הגב. 
מה שלנה מסרבת להבין הוא שאנחנו נקבל אותה, נאהב אותה, ונחבק אותה גם כשהיא לא מנסה להוכיח שהבדיחה היא על חשבונינו ושהשמלה שהיא בחרה היא אמירה אירונית על תעשית האופנה והיופי המודרנית. 
לא אירוניה ולא נעליים. סתם מכוער. 
יאללה תתקדמי. מיצינו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה