דפים

יום חמישי, 20 בפברואר 2014

אוי כפרה, טקס ה-BAFTA

הספירה לאחור לקראת טקס האוסקרים (ויום הולדת שלוש לאוי כפרה לא!) בעיצומה, והבריטים כהרגלם, חייבים להוכיח שהם היו שם קודם. והפעם: טקס ה-BAFTA: האוסקרים הבריטים. וכיאה לטקס המתקיים בחצר האחורית של המלכה, הקפידו רוב פוקדות הטקס להתלבש באיפוק ובג'נטלמניות.

צילום: Wenn
אנג'י ובראד, יצאו סוף סוף מהבית בחליפות תואמות: בראד במראה חונק צוואר, ואנג'י בחליפה של סאן לורן.
צילום: Getty
(כמעט) כל כוכבת שהיתה לובשת חליפה נוקשה כל-כך היתה מקבלת ממני "אוי כפרה!", אבל על אנג'י זה עובד טוב. חוצמזה, אני בעיקר מפרגנת שהיא הופיעה לטקס עם משהו שהוא לא שמלה שחורה.

אומה ת'ורמן ניסתה לכבד את הארוע והוסיפה לשמלת הורסצ'ה שלה ג'קט כנף.
 צילום: WENN, Bauer Griffin
אני לא בטוחה על איזו פילהרמונית היא הגיעה לנצח בדיוק, אבל מה שבטוח הוא שההפסד כולו שלנו. ושל ורסצ'ה.

קייט בלנשט ואיימי אדמס, שבדרך-כלל מתלבשות מעניין וצבעוני יותר, זרמו גם הן על המראה הקודר, כי כנראה ככה עושים את זה באנגליה.
צילום: Getty
קייט לבשה שמלת אלכסנדר מקווין, שהלוואי והיתה קצת פחות מקומטת, ואילו איימי בחרה בשמלת ויקטוריה בקהאם, כי אם כבר ללבוש שחור פשוט ומינימליסטי, לפחות שיהיה מבית המלכות האמיתי של אנגליה. ועוד מילה אחרונה על השמלה של איימי (אחרונה כי אצלנו, אין לשאת את שם המלכה בקהאם לשווא): לא משנה כמה ארוך יהיה הריצ'רץ' מאחורה, הוא לא יצליח להפוך את השמלה שלך למעניינת. הוא יעזור לי להעריך את קימורייך המשגעים, אבל הוא לא יהפוך שמלה שחורה צמודה ל-וואו.
צילום: Getty

יודעים מה כן וואו?

לופיטה ניונגו. שוב.
צילום: WENN
לבחורה יש ניסיון של שלושה חודשים על השטיח האדום, אבל היא הצליחה להבין שלפעמים, כל מה שבחורה צריכה זה שמלת דיור בצבע משגע-אך-לא-מאיים, וטיפה זהב.

גם נעמי האריס הבינה את העקרון, ולבשה שמלת גוצ'י שגם היתה מחוייטת להפליא (לכבד את המעמד כמובן) וגם נראתה עליה כמו מיליון דולר.
 צילום: WENN

אלישה ויקנדר, לעומתה, בחרה בלוק של שקל תשעים.
 צילום: WENN
אני מבינה שזה מרגש לקבל שמלה משאנל, אבל לפעמים צריך לדעת מתי להגיד לא, בטח כשמדובר בשמלה עשויה 50% שיפון שנראית כמו פרוייקט תפירה בשיעור בנושא "טרנדים עכשיויים" בכלכלת בית. פרוייקט המסלול הזה כל-כך עצוב שיכולתי להשבע שהוא הכלאה של שמלת מרקזה וחולצה שקופה מקולב ה"סייל" באלנבי.

טרנד קשקושי-היתר דבק גם בשמלה של מגי ג'ילנהול, שבחרה בשמלת הלנוון הכי מיותרת שיצאה למעצב אלבר אלבז אי פעם.
צילום: Getty
תספורת קצרה ואמיצה כמו של מגי, מגיע לה לקבל שמלה דרמטית ואלגנטית, ולא תפרחת תחרה עם ווסט חרוזים במשלוח מיוחד מגרוזיה.

היו גם כוכבות שניסו to shake things up בדרכים אחרות, אינטימיות יותר.
לארה פולבר, כוכבת הסדרה הבריטית "שרלוק הולמס", בחרה בשמלה בצבע ניוד (כי משום מה אנחנו עדיין עושים ניוד ב-2014), שקופה (כי משום מה אנחנו עדיין עושים את זה ב-2014. או בכלל).
 צילום: WENN
זה לא שעל כוכבת אחרת צעירה יותר הייתי מאשרת את זה, אבל כפרה - את בת 33. אני לא אמורה לבהות לך במפשעה ולתהות - אפילו לרגע אחד - אם אני רואה לך את הפושפוש. את התהיות הקיומיות האלה רצוי להשאיר לפריס הילטון ושות'. ועוד דבר:
 צילום: WENN
תתחדשי על הנעליים. פעם הבאה, אל תשכחי להוריד את המדבקה.

אחרונה חביבה: לילי אלן בשמלת ויויאן ווסטווד.
 צילום: WENN
אני חושבת שלילי רומזת שהיא רוצה שנשים לב אליה.
וזו בדיוק הבעיה שלי עם השמלה הזו. כלומר, השמלה עשויה היטב, ושילוב הצבעים שלה (למרות שהוא נדוש) מפתיע וחינני. אבל עם כל הרוח, הצלצולים, ונוצות המלחמה שתקועות ללילי בגולגול, זאת בסך הכל לילי אלן. כולה לילי אלן. זה כמו במשחק "חבילה עוברת"  כשהחבילה נראית כמו פרס ענק ומגניב ובסוף כשאתה מקלף את כל העיתונים אתה מגלה שזה סתם מסטיק.

תודה אנגליה,
נתראה באוסקר!