דפים

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

בזירה, אוסקר סטייל

היום יערך באל איי טקס האוסקר, ועיני העולם כולו יהיו נשואות אל עבר שתי כוכבות המתמודדות כל אחת על פסלון מוזהב משלה.
כל אחת מהן, בדרכה שלה, ניהלה קמפיין "בחרו בי! בחרו בי!" בחודשים האחרונים, וניסתה לשדל את האקדמיה לבחור בהן לזוכות הגדולות של הערב.
לשדל בעזרת בגדים, כמובן.

בפינה הימנית: ג'ניפר לורנס, שאמנם פרצה לתודעה העולמית רק בשנתיים האחרונות, אבל כבר מועמדת לאוסקר בפעם השנייה. לג'ניפר היתה שנה קולנועית מעניינת (בין "משחקי הרעב" לטינאייג'ריות, ו"אופטימיות זה כל הסיפור", הסרט בעל התרגום הגרוע ביותר בהיסטוריית הקולנוע, עליו היא מועמדת לאוסקר), שאילצה אותה להתלבש לארועים באופן שידבר לקהל יעד רחב. מה שיצא נראה בערך ככה:

 צילום: Getty, Pacific Coast News
המסקנה המיידית: ג'ניפר פצצה, וזה מרענן ומשמח לראות כוכבת ענקית בהתהוות שאוכלת סנדוויצ'ים ויש לה חזה. Clearly, הסטרפלסים שלה עושים את העבודה. אבל השמלות? קצת פחות.
 צילום: Getty
זה מרגיש כאילו כל מעצבי האופנה מרעיפים עליה שמלות על גבי שמלות אבל הם קצת שוכחים שבסופו של דבר מדובר בבחורה בת 22, וזה היה נחמד אם היא היתה בוחרת בדים קלילים יותר, או שמלות שלא חונתות אותה כמו סדין. 

בפינה השמאלית: אן הת'אווי המוכשרת, שהתחילה את דרכה כשחקנית חיננית, אבל מאז התספורת, היא מרגישה לי מתנשאת ומעצבנת וקצת שאין לי כוח אליה.
בכל אופן, אן מכירה את כללי המשחק, ושומדבר לא זועק "תנו  לי אוסקר כבר!" כמו לוק שהוא מצד אחד צנוע יחסית, ומצד שני, מלא ב-edge אופנתי ובשיק.
 צילום: Getty
כן אבל
 צילום: Getty
זה לא נראה קצת אותו דבר?
 צילום: Getty
אולי הבעיה שלי עם התספורת היא שעם הגזרות של השמלות האלה, היא נראית כאילו היא מתאמצת לשדר ווייב נערי פלוס שיניים ענקיות שכאילו אומרות לקהל: תראו אותי! אני לא מושלמת! תאהבו אותי!
 צילום: Getty
אני לא אהבת כשאומרים  לי מה לעשות.

אז, מי תנצח במאבק על האוסקר? בת ה-20 שמתלבשת כמו בת ה-30, או שמא בת ה-30 המתלבשת כמו בת ה-20?
כנראה שתיהן.
מה שבטוח, זה שאני כבר מתה לראות מה הן ילבשו לטקס היום בערב.