דפים

יום שני, 2 באפריל 2012

אוי כפרה לא, H&M

עבר המון זמן מאז הפעם האחרונה שנשלחתי למסע עיתונות חוקרת בחנות בגדים (לשוטטות האחרונה שלי ב- H&M לחצו כאן. שווה לכם!). האמת היא, שמאז הפעם ההיא שנחשפה זהותי האמיתית בקסטרו ונתבקשתי בנימוס לצאת מהחנות, קצת חששתי לחזור לאופרציות נוסח 007. אבל השבוע, בעודי משוטטת ב- H&M, נתקלתי בפריטים כל כך מעוררי השראה, שלא התאפקתי ושלפתי מצלמה.
אני מתארת לעצמי שהגבירו את האבטחה בשל הקולקצייה של מארני שנמכרת בחנות, כי מהר מאוד ניגש אלי מוכר וביקש שאניח את האייפון (לפחות הפעם לא ליוו אותי החוצה).
אבל לא לפני שהצלחתי לתעד את האושר העילאי הזה:
הכלאה מטרידה בין שקית זבל לבין ווסט סינטתי מהניינטיז, תפור על חולצת שרוולים ארוכים בייסיק של דלתא. אני כל כך שמחה שמארני ו H&M לקחו על עצמן להיאבק למען המטרה הנעלה של שמירה על איכות הסביבה (יש לי אג'נדה ירוקה מאוד ברורה), ויחד עם זאת, הייתי שמחה עוד יותר אם הם היו מעודדים שימוש בשקיות זבל מתכלות במקום השחורות המעאפנות האלה.
 אה, אוקי, יופי!

ויש גם שמלות עשויות מהבד הירוק הזה שעושים ממנו שקיות סופר אקולוגיות רב שימושיות.
הבעיה היחידה היא שהם התבלבלו קצת ובמקום להשתמש בבד הם השתמשו בפלסטיק משונה כזה שגם נראה כמו הווסטים שהחוק מחייב ללבוש כשיש לך פנצ'ר באוטו וזה גם נראה דליק למדי. זה חבל. כי בדרך כלל כשאני מסתובבת עם ניילון שקוף בתור שמלה, זה עוזר אם היא לא נדלקת באופן ספונטני - העשן פוגע באוזון.

חוק ההתנהלות האקולוגית אומר שעל מנת לעוזר לכדור הארץ שלנו להתנקות, עלינו 1) לצמצם בצריכה 2) להשתמש באותו המוצר שוב ושוב 3) ורק לבסוף למחזר.
אני לא בטוחה אם החולצה והחצאית האלה הם תוצר של השלב השני או השלישי, אבל טוב לדעת שמארני מצאו מה לעשות עם הוילונות של סבתא רבא שלהם. מעבר לכך, אני נפעמת מהחשיבה האסטרטגית ומההתחשבות שלהם בצרכנית הישראלית, שמתבקשת בשם האופנה ללבוש וילון אטום במשקל 14 קילו בקיץ התל אביבי. אבל הכי שוב שאנחנו ממחזרים.

ומההתחשבות של של מארני לפירגון של H&M.
כמה עצלנים המעצבים שלהם חושבים שאנחנו בדיוק? האם הלקוחה הממוצעת של הרשת עד כדי כך מאותגרת אופנתית שהיא לא תצליח למצוא בעצמה חולצה שמתאימה לחצאים ג'ינס, עד כדי כך שהם היו צריכים להצמיד לה את החולצה המשובצת? ולמי זה אמור להחמיא בדיוק? בנות תקשיבו ותקשיבו לי טוב: חצאית וחולצה בילט-אין זה אף פעם לא רעיון טוב. תמיד היא תתיישב לך על המקומות הכי לא נכונים. פשוט תקנו חצאית נפרדת מהחולצה. אני מבטיחה לכן שזה יראה אותו דבר אם לא הרבה יותר טוב.

וזה בטוח יראה יותר טוב מהאוברול הזה...
...שנזרק מהארון של קאשה עוד בתקופה שהיא צחצחה שיניים עם בקבוק של ג'ק (I went there).
העצוב בכל הסיפור הזה הוא שכנראה חצי מבנות ישראל יסתובבו כל הקיץ הקרוב עם אוברולים מחרידים בהדפסים של דגל מדינה אחרת.
נייס.

נתראה בסבב הקניות הבא!