דפים

יום רביעי, 18 באפריל 2012

הירך החשופה של אנג'י, cowgirl style

אם אפשר לזקוף דבר אחד לזכותה של טיילור סוויפט ועוד כמה יוצאי אמריקן איידול בשנים האחרונות, היא עלייתה המחודשת של מוסיקת הקאטנרי. אבל לפני שטיילור גילתה את חנויות הוינטאג' ואת שמלות הפיפטיז, הג'אנר המוזיקלי השנוי במחלוקת היה מתוחם בעיקר לדרום ארה"ב, למיד-ווסט ולשבורי הלב באשר הם. אבל מאז שקרי אנרווד לקחה את אמריקן איידול, ומאז שליאן ריימס ניהלה רומן סוער עם אדי סיבריאן והזכירה לכולם ש-א. היא קיימת ו-ב. היא בכלל זמרת קאנטרי, הג'אנר השתלט לנו לאט ובביטחה על תחנות הרדיו, על היוטיוב ועל הבלוג.
ולראייה, התקיים בשבוע שעבר עוד טקס פרסי מוסיקת קאנטרי. בחיי כמה טקסים יש להם?!
ובמה שונה טקס זה מקודמיו? 
בשום דבר.
גם הפעם דפקה הלהקה הכי לא קשורה הופעה על השטיח האדום
צילום: Getty
וגם הפעם נכחו בטקס דושבגס שהקשר בינהם לבין הג'אנר המוסיקלי מסתכם בכובע קאובויז, ספק משעשע ספק לועג לנוכחים באולם.
צילום: Getty
 כן. ראיתם נכון - זה אשטון קוצ'ר.

בעצם, כשחושבים על זה, ההבדל העקרי בין הטקס הזה לשלל הטקסים הקודמים הוא דווקא טיילור סוויפט:
צילום: Getty
הממממ. זה לא מנצנץ, זה לא חמדמד וזה לא וינטאג'. היא עשתה פן והיא עם ליפסטיק בצבע ניוד במקום האדום הרגיל שלה. האם אני שמחה שהיא החליטה לגוון? מאוד. האם נפלתי מהכיסא בהשתאות והערצה? mehhhhh. 
חוץ מטיילור, נשות הטקס הפגינו עסקים כרגיל.

ניקול קידמן התלבשה כהרגלה בשמלה הכי צמודה שבובת שעווה מזדקנת יכולה למצוא
צילום: Getty
איך נפלו גיבורות. ניקול היתה פעם חברת כבוד במועדון ה A list בעוד שהיום היא מופיעה בציבור רק לצד בעלה בטקסי פרסים שכאלה. והלבוש הדרדר בהתאם. אמנם כשאת על תקן 'מלווה', מן הראוי שלא תתלבשי באופן מנקר עיניים אבל יש הבדל בין "לא להגזים" לבין השמלה עצובה הזאת. ולא, הסנדלים האדומות ממש לא עוזרים להיפך, הם רק מדגישים את עליבות השמלה. מעבר לכך, הייתי שמחה לראות את ניקול בצבע שהוא לא שחור/ כהה מאוד, וכך מדגיש פחות את הנוקשות המלאכותית שבפנים שלה.

ומהמינימאליזם של ניקול להגזמה של הזמרת שרה אבנס.
צילום: Getty
מאיפה מתחילים? גוש הבד הזה נראה כמו שמלת prom שנתפרה כחיקוי זול של אחת משמלות הנשף המנופחות שלובשות הסלבס בטקס האוסקר (למשל: שמלת ראלף לורן של גוונית' פלטרו משנת 1999). הבד עצמו נראה כבד, מזיע וקשיח ומאלה שעושים רעש מעצבן עם כל תזוזה שלה. שליחטות הנצנצנים האקראיות תורמות למראה המגושם הכללי. והירך... הו הירך. כפרה, בואי רק נגיד שאת לא אנג'לינה. את מקסימום סוכריית טופי נמסה תחת הבזקי הפלאשים.

לורה בל באנדי, שבטקס של שנה שעברה חשפה לעיני העולם את המפשעה שלה, הלכה הפעם על צנוע
צילום: Getty
הבעיה היא שהיא מכוסה קצת יותר מדי. הווה אומר, אכל אותה נייר אלומיניום.
בואו נדבר על זה רגע: מה זה הטרנד הדבילי הזה של שמלות עם שרוול אחד חסר והשני גדול מדי. זה נראה כאילו היא בטעות דחפה את הראש שלה לחור של השרוול השני במקום לחור של הצוואר.
מה גם שספציפית הפייטים האלה נראים לי מזה מגרדים ועל כן מגבילים לה את תנועות הראש. הנהון אחד לא נכון וכל הסטנר שלה אדום ומגרד.

ואם כבר במטאלי עסקינן, מירנדה למברט לא רק שזכרה זו הפעם השניה ברציפות ללבוש חזייה, אלא שהיא גם נראתה על הכיפאק בזמן שעשתה את זה
צילום: Getty
סחתיין על הויתור על אקססוריז מאסיביים, וסחתיין על שמלת ההופעה הזו
צילום: Getty
Because that, my friends, requires massive country guts

אחרונה חביבה היתה יקירת המדור (בקטגוריה הספציפית הזו כמובן) קרי אנדרווד.קרי נותנת עבודה לא רעה בכלל בטקסים האלה, וכמעט תמיד נדמה שהיא מוצאת את האיזון הנכון בין גילה הצעיר לבין המלודרמטיות הגרנדיוזית של הלבוש התואם את הג'אנר.
כמעט.
 צילום: Getty
במבט חטוף הכל מאוד בסדר, אך התבוננות מעמיקה חושפת שהלוק שלה הוא לא יותר מאשר mehhh אחד מפוספס. הצבע - בדרגה אחת חיוור מדי, המנצנצים בצד - קצת יותר מדי דומים לחיוורון של הבד, ובכך הולכים לאיבוד, הנעליים - הכי prom 2010 והכי נורא:
צילום: Getty
אוי לא.
אני מאשימה את אנג'לינה.
באמת.
כי אם השסע הזה לא היה שם, עוד הייתי מעניקה לקרי ציון עובר. בלי השסע עוד הייתי יכולה לזרום על הלוק כעל עדין, מלכותי-משהו, ניסיון להפתיע שסטה קצת שמאלה. אבל השסע פשוט הופך את זה למגוחך. בשילוב עם הנעליים ועם עודף הבד, קרי סתם נראית כאילו השאילה את השמלה מאמא שלה - שגבוהה ממנה בשלושה ראשים - כי לא היה לה מה ללבוש לטקס.
מזל שלהופעה היא מצאה תחליף:
צילום: Getty
תודה על ההצלה בייבי. זה מצועצע, זה edgy, זה יעני-רוק-אנד-רול וזה נוטף סליז-לייט.
בדיוק כמו שאני אוהבת את הקאנטרי שלי.