דפים

יום ראשון, 4 בדצמבר 2011

העוזרת הקטנה של סנטה

כמו בכל שנה לקראת הכריסמס, התקיים בסוף השבוע האחרון מופע ה- Jingle Ball: מטה-אירוע כל-כך גדול שהוא מתקיים בניו-יורק ובלוס-אנג'לס בנפרד. כל אלילי הפופ העכשיויים מתקבצים על במה אחת ונותנים, כל אחד בתורו, שלושה עד חמישה להיטים אל מול קהל שגילו הממוצע אינו עולה על 13.
כן, גם אני כילדה בכיתה ו' התחננתי בפני ההורים שלי שיקחו אותי לג'נגל עם כל שאר הבנות הצווחות "ג'סטין! ג'סטין!" (טימברלייק, לא ביבר. בזמנו NSync היו ה-מופע ההיסטרי). למזלי, ההורים שלי זיהו את הסכנה הטמונה בלהפקיר אותי ואת תמימותי בידיי תרבות הטראש-פופ האמריקאית. הם סרבו נחרצות ואני, איקס שנים מאוחר יותר, מודה להם על כך.
אני  מקווה שההורים האמריקאים של היום משכילים להבין את מה שהוריי הבינו אז:
צילום: Getty
יש מראות שילדים לא  צריכים לראות.
כאמור, הגיל הממוצע בארוע שכזה עומד על 13 - שכלול של גיל הזאטוטים פלוס ההורים המלווים. מכאן, שאף הורה של ילדה בת 11 לא יסכים לחשוף את הבת שלו לחזיית הפוש-אפ המוגזמת של ג'ניפר לאב יואיט.
כן ג'ן, טיילור סוויפט אכן מנצלת לרעה את האדום לאחרונה, אבל היא חד משמעית לא טרנד-סטרית ואין סיבה לחקות אותה. מעבר לכך, יש עוד המון זמן עד חג המולד ועל כן אין סיבה להתחפש לגמדה אלפית שעובדת בתור מרכיבת צעצועים במפעל של סנטה קלאוס. חוצמזה שבגיל 11, רוב הילדים כבר יודעים שסנטה הוא דמות פיקטיבית וחצי מהם בכלל יהודים אז תעשי טובה לכולנו ופשוט שימי על עצמך מעיל.

ובינתיים, עד שג'ניפר מכסה את עצמה, כל שנשאר לעשות הוא להתפלל שסנטה אכן קיים, ובגלל שהיינו ילדים טובים השנה, לבקש ממנו כמתנה לקחת את ג'ני הרחק הרחק מכאן - אם אפשר לקוטב הצפוני לעבודת כפיים במפעל הצעצועים. כך, לפחות יחסך מאתנו לחזות בג'ן מנסה לסרסר את עצמה בארועים אקראיים ובפרימירות לא קשורות.
אמן.