דפים

יום שני, 7 במרץ 2011

זה לא הגיל - זה התרגיל

שנייה לפני הצלילה העמוקה למחוזות שבוע האופנה בפריז, רציתי להביא בפנייך, פוצק, דוגמאות לשלוש נשים שמבינות את משמעות המשפט - fashion is age-less.
הבעיה טמונה לא בהבנת הנקרא, אלא באינטרפרטציה:
צילום: AI PR photos
זרמי איתי רגע: האווטפיט הזה מדיף ריח זול של גרסת פורים לתלבושת "נערת בית-הספר השובבה" של בריטני ספריס משנת 1998. תתרכזי... תמצמצי פעם-פעמיים...  נכון??  בריטני?? היט מי בייבי....? 
ג'יי-לו הגזמת. את יודעת שאני מוקירה את פרצופי ה"סקסי דיווה" המוגזמים שלך (הם מצחיקים עד דמעות!), אבל גם הם לא יכולים להסתיר את העובדה ש - מה לעשות מאמי- את כבר לא בת 16.

נקסט, קבלי את אשלי טידסדייל, כוכבנית דיסני:
צילום: Fame 
לעומת ג'יי-לו, אשלי באמת בת 16, וכמו כל בנות הדור שלה, היא סובלת מבלבול אופנתי כבד - בלבול חוצה דורות. האם אני מזהה את ברוס ספרינגסטין על הטי-שרט שלה? האם ייתכן שהיא לובשת ווסט מג'ינס ובצידו הפנימי צמר? ועוד משלבת עם חצאית מפוקס 2010? אוי כפרה לא. אשלי חמודה, נולדת אתמול. ווינטג' בשבילך זה בציר 1996. השימוש שלך בפרטי אופנה משנות ה-80 (או לפחות כאלה שמתיימרים להראות כך) הוא אפילו מעליב לאלה בינינו שבאמת חיו בתקופה הזו. ובתור אחת שחיה (מעט שנים אמנם) בשנות ה-80 תני לי לספר לך משהו: אופנתית - הן היו מזעזעות. כמעט מזעזעות כמו האווטפיט שלך.

אז ראינו שיש נשים בנות 40 שחושבות שהן בנות 16 (טוב זה קורה לא מעט) וראינו בנות 16 שמתאמצות להראות כאילו יש להן את ה-street cred של פועל צווארון כחול מלפני 30 שנה (זה לא עובד - לא עלי ולא על ברוס ספרינגסטין מאמי) - אבל מה עם בנות 30 שמתעקשות להיראות..... ממש רע?
צילום: Fame
אם את מתקשה בזיהוי, זו ג'ניפר לאב יואיט. כן, נו, זאתי. אני נשבעת לך, ואני לא צוחקת עכשיו, שיש לסבתא שלי שמלה כזו בארון. אבל ממש ממש כזו. אני מזכירה לך שסבתא שלי לא חיה בניו-יורק או בלוס-אנג'לס, אלא בקיבוץ בישראל, בתקופת הצנע של קום המדינה. נראה לי שקראתי פעם שג'ניפר היא רבע יהודייה אז... סחתיין על הפטריוטיזם הציוני! 
ומאחת שהתחפשה לסבתא שלי, לאחת - אוברי אודיי - שהתחפשה לבובה מתנפחת:
צילום: Getty
צילום: Getty
אני בוהה בתמונה הזו כבר יומיים ולא מצליחה לבנות משפט קוהרנטי שיצליח להעביר בלה בלה בלה בלה - רואה?? רואה מה קרה?? אני לא יכולה. לא. יכולה.  PORN IS AGE-LESS.
זה הכי טוב שיצא לי.  הצעות?