דפים

יום שישי, 4 במרץ 2011

אוסקר, כפרה, עייפתי.... מכל התחרה הזו...

שלושה דברים למדתי מטקס האוסקר ה-83:
1. לא יצא שום סרט מעניין השנה (לפחות אנחנו עקביים עם שנים קודמות)
2. העקבים של בריאן אטווד, אמנם מרשימים ביותר, אך לא מגוונים מי-יודע-מה
3. הסטייליסטים המקבלים סכומי-עתק מהסלבס השונים... או שצריכים לצמצם להם במשכורת, או שיתחילו לתאם בינם לבין עצמם. שהרי, רבבות שמלות האוסקר שנחפשתי אליהן הן עכשיו ערבול בלתי מוגדר של שחור, אדום, נוצץ ו...תחרה.

כפרה, אפשר בבקשה די עם התחרה הזאת?
ולראיה:
מיה וויסיקובסקה בשמלה של סטלה מקרטני. אלה מאיתנו שראו את הפרשנות (הבינונית משהו) של טים ברטון ל"אליסה בארץ הפלאות", זוכרים את מיה כ"אליסה". מיה, כפרה, מה את אומרת שתחזרי לפאה הבלונדינית המתולתלת מהסרט? ומה עם קצת איפור? אודם? אולי קצת מייק-אפ לעור רגיש -עד-שמנוני...?
חיוך המונה-ליזה שלך כנראה מביע שביעות רצון גדולה מהשמלה המתוחכמת אבל - את אומרת כן, אני אומרת "או, כפרה, לא". הקומבינזון שמתחת לשמלה קצר מדי, הנעליים עושות לך cankles (בריאן אטווד, כמו כולן), וכל עומס השחור הזה נראה כל-כך כבד לילדה חיוורת שכמותך. והתחרה - אוי התחרה... כל-כך מסועפת ומסובכת שהיא כמעט בולעת לך את הראש.
אולי מיה השאילה את השמלה ממחלקת האביזרים/תחפושות של "אליסה"?
זואי דשנל בשמלה של ולנטינו. החצי העליון נראה כאילו נלקח מגרסת הבורדל של "בית קטן בערבה", והחצי התחתון... אני לא מצליחה אפילו להתסכל עליו באופן מכוון כי השילוב עם הגרביונים עושה לי סחרחורת. זה כמו אשליה אופטית!! אם אבהה בהם מספיק אולי אצליח למצוא את הנעליים שלך (טיפ של אלופים: אף פעם אל תתאימי את צבע הנעליים בצורה כה מדוייקת לצבע השטיח... האדום...).

 נאשמת מספר שלוש:
ג'נה מלון החליטה לצאת מהבית בסט לנג'ריי (lingerie). היא בטח קראה על זה ב"מדריך לכוכבניות סוג ד' - כיצד לכבוש את הפסגה תוך שימוש במינימום ביגוד" (ספר מרתק ונוגע ללב שאני מבטיחה יום אחד לכתוב). ג'נה, אני לא רוצה לציין את המובן מאליו ולכן (and consider yourself very lucky, young lady!) - כפרה מה זה התיק המזעזע הזה??

ועכשיו: הומאג' לאחותי הגדולה:
סיס, את זוכרת שפעם, לפני מיליון שנה, "עבדנו" במחלקת האביזרים של הקאמרי? לאלה שלא מכירים, כשאחותי הגדולה ואני היינו צעירות יותר, סונג'רנו מאסיבית ע"י מחלקת האביזרים של תיאטרון הקאמרי (ונהנהו מכל שנייה!): קיבלנו הביתה משלוחים של ניירות קרפ בצבעי שלכת וגזרנו מהם חתיכות משולשות קטנות השימשו כתפאורה (מפתיע:) של עלי שלכת בהצגה "אשכבה". לימים, דרך אגב, גררה אחותי הגדולה אותי ואת האחות השנייה הבלונדינית (הי מאמי!!) לראות את ההצגה - בשביל שנוכל להעריך את פאר יצירתינו. איך היתה ההצגה? לא זוכרת. אני והאחות הבלונדינית נירדמנו ברבע השעה הראשונה.
איפה הייתי?
אה, נכון, גזירי עלי שלכת.
אז הנקודה שלי היא: אם היינו אחיותיי ואני גוזרות עלי שלכת מנייר קרפ לבן, ואם פלורנס וולש היתה מורחת את שמלתה (שמלת וולנטינו, אגב) בדבק ואז מתגלגלת בערמת גזירי הקרפ - מרחוק זה היה נראה בערך אותו הדבר.
Valentino - if you're hiring - we're three sisters with massive experience.
Otherwise, this dress sucks. But you DO get points for originality and for bringing back such fond young-adult memories. כפרה.

נאשמת מספר 5: ג'ניפר גודווין בשמלה של ארדם
המממ. בהתחלה שראיתי את השמלה הזו זעקתי: או כפרה לא!! אבל עכשיו שעברו כמה ימים, אני חושבת שהזעזוע אינו נובע דווקא מהשמלה עצמה. שנבדוק רגע?
השימוש המאסיבי של תחרה שחורה (וכבדה) על בד אדום (וכבד) מזכיר לי.... בורדל! כן. בורדל. וילונות של בורדל. אהיל מנורה בבורדל? בורדל פולני אולי? (המסע לפולין בכיתה יא' טמן בחובו רגעים משעשעים באופן מפתיע :)
הנעליים השחורות? נו שויין (אם לזרום עם המוטיב הפולני).
והתספורת... אוי, כפרה התספורת. סליחה אם זה נשמע מיושן. אין לי בעיה עם תספורת קצרה לבנות (על האלי ברי זה יושב בול) אבל על ג'ניפר? חצי חייל מהקרייה וחצי בחור מבולבל מינית. ג'ניפר מאמי, את כל-כך יפה, והדמות שאת משחקת ב-Big Love כל-כך חיננית (אם כי מעצבנת משהו), אז למה ככה?? למה הפרצוף הזעוף?? אולי את עצבנית בגלל שהשמלה חתוכה לך קצת גבוה מדי בבית-השחי? אכן, נראה מגרד.
טיפ קטן מאמא שלי: אם את חוששת שהשמלה תעשה לך שפשפת בשחי, כנראה שהיא לא בשבילך. אולי זה מה שמפריע  לי. תודה אמא.

פשע התחרה החמור לא פסח גם על פרזנטורית הערב אן הת'וואי:
במשפט: את נראית מאושרת (שחקנית טובה) ואני אומרת: אוי כפרה לא.

המלכה האם, שכבר מזמן מיצתה את עצמה אם שואלים אותי, הוכיחה בדיוק למה.... היא מיצתה את עצמה אם שואלים אותי:
די. בחייאת אמאמאמא שלך. כן, את מדונה, כן, את בת 214 ועדיין נראית נהדר אבל אולי תפסיקי להתלבש כמו פרוצה זולה ששודדת את פח-האשפה האופנתי של בריטני ספירס??? 
(הערה: אין לי את הכוחות הנפשיים להכנס בכלל לנושא בריטני ספירס, אבל מי שצריך תזכורות, נא ללחוץ כאן או כאן - כן הכותרת של התמונה הזו היא באמת: sexy Britney Spears אומייגוד, או למשל כאן או הנה גלשתי עמוק עמוק למחוזות בריטני ספירס - סליחה).
מדונה, זה מה שאת רוצה ללמד את הבת שלך? זה השיעור לחיים שאת רוצה להנחיל לדור הצעיר? כך את רוצה להרשם בספרי ההיסטוריה (שיכתבו אחרי שנת 2000)?? ככה??  :  
זה. לא. לעניין. אלא אם כן תספרי לי שאת המאדאם החדשה בבורדל של ג'ניפר גודווין. במקרה שכן, בהצלחה לשתיכן, זוכיתן מאשמה. 

מאדאם מדונה היכתה בי כה חזק עם השוט שלה שאני חושבת שקיבלתי זעזוע מוח. כי פתאום, בהשוואה לכל שאר התחרות המזעזעות שראיתי עד עכשיו, השמלה של סקרלט ג'והנסון לא נראית לי נוראית כל-כך:
מצד אחד: אני רואה לה את החזייה ואת התחתונים (נראה לי).
מצד שני: זה קצת רך ורומנטי
מצד שלישי: זה אורז לה את הציצי בצורה לחוצה מדי, לא?
מצד רביעי: לפחות זה בצבע!!די. פוצק. נשברתי. אפשר שכיסוי האוסקר יסתיים כבר??
all pictures by Getty images